Zřícenina hradu Orlík

Zřícenina hradu Orlík

Vzhůru za dalšími zážitky

Dnešní den je doslova nabytý událostmi. Po vozatajských závodech jsme rychle slupli něco dobrého a už pokračujeme za dalším dobrodružstvím.

Westernové městečko Stonetown

Nejprve se vydáme hledat westernové městečko, které leží v lesích nedaleko Humpolce. Celé ho vybudovala parta nadšenců. Ve městečku je úplně všechno….saloon, spousta obytných domů, jídelna a nechybí ani hřbitov. Zrovna tam probíhal letní dětský tábor, ale děti pobíhaly po lese, takže nás paní správcová nechala do tábora nahlédnout. Kromě táborů se v městečku pořadá spousta různých akcí pro celou rodinu.

Zřícenina hradu Orlík

Z městečka vyrážíme na zříceninu hradu Orlík, která se vypíná nad městem Humpolcem. Páníčkové už tu dříve byli, když se hrad rekonstruoval. Byli tedy zvědaví , jak se rekonstrukce vyvedla. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se na parkovišti dozvěděli, že na hradě právě probíhají Středověké slavnosti. Hurááá….prohlídka bude ještě o to zajímavější. Rychle jsme vyběhli nahoru, kde nás přivítali služky a zbrojnoši. Na nádvoří stály dobové stánky. Probíhaly tu různé turnaje, šermířská klání, divadelní a hudební představení. Panička nám upekla placky, když si před tím musela sama namlít obilí, tak jak to dělali lidé v dobách dávno minulých. Bylo to moc a moc prima. Ani nám nevadila průtrž mračen, která se najednou spustila. Schovali jsme se pěkně pod plachty stánků a počkali až se vše přežene. Mezitím jsme obdivovali krásné řemeslné výrobky a zakoupili pár maličkostí.

Želiv

Po tak náročném dni nám docela vyhládlo a také jsme byli všichni dost utrmácení. Rychle jsme tedy popojeli na chalupu do Želiva. Naši kamarádi nás pozvali na pořádnou grilovačku. To bude bašta a taky konečně trochu spánku a odpočinku. V neděli jsme šli společně poobědvat do krásné rybářské bašty Hodějovický mlýn, kde chovali kozy a další hospodářská zvířata. Vařili tam báječně, pstruhy vylovily úplně čerstvé z rybníka před restaurací. Odsud už jsme ujížděli zpět domů do Prahy. Cestou jsme si ještě vyfotili český unikátní dvojitý most na D1 přes vodní nádrž Želivka.