Zlatá horečka…..výlet ze Zlatorudných mlýnů až k léčivým pramenům na Studničním vrchu

Zlatá horečka…..výlet ze Zlatorudných mlýnů až k léčivým pramenům na Studničním vrchu

Zlatá horečka v Hornickém skanzenu Zlatorudné mlýny

Dnes nás čeká den doslova nabytý událostmi. Hned ráno jsme nasedli do Mondíka a odjeli propátrat místa, kde ještě nedávno řádila zlatá horečka a těžilo se zlato.

Hornický skanzen Zlatorudné mlýny je moc pěkný, celý je postavený na potoce uprostřed lesa. Celým areálem vede krátká naučná stezka s názvem „Údolí ztracených štol“. Podle vyprávění pana průvodce je tu pod zemí ještě spousta zlata. Celé skupiny návštěvníku se hned zmocnila zlatá horečka a všichni začali přemýšlet, kde začnou kopat. Že bych jim to zlato zkusila vyhrabat?

Po prohlídce jsme se krátce zastavili ve městě Zlaté Hory a odtud jsme se vydali na prohlídku nedalekého Poutního místa Pany Marie Pomocné. A pak už rychle na Křížový vrch do tamní vyhlášené restaurace na něco dobrého k snědku.

 

Léčivé prameny na Studničním vrchu

Když jsme si dostatečně odpočinuli, popojeli jsme do lázní Jeseník. A ted už dál pěkně po svých křížem krážem až na Studniční vrch a pěkně ochutnávat všechny zázračné prameny. Nachodili jsme tu asi 10 km, našli nepočítaně léčivých pramenů a vypili asi hektolitr dobré studené vody. Byl to krásný zajímavý výlet cestou necestou s mnoha překvapeními, sochami a prameny s opravenými či ošuntělými pomníčky. Teď budeme určitě všichni zdraví jako řípa.