Ze Všenor do Mníšku

Ze Všenor do Mníšku

Ze Všenor do Mníšku

Už se s Lilly moc těšíme. Ája nám naplánovala další výlet, který bude určitě plný nových dobrodružství. Tentokrát vyrážíme vláčkem z Hlavního nádraží do Všenor. Odtud už pěkně šlapeme po svých po modré značce směrem k rozcestníku Pod Kamenem. Tam se napojíme na značku červenou, po které jdeme dlouho a dlouho krásnými lesy, téměř po rovině až k Černolicím.

Naším dnešním cílem jsou Černolické skály, na které se moc těšíme, protože tam bude spoustu prolézaček, a to my máme s Lilly móóóc rády. Obě paničky si tu na chvíli odpočinou a trochu se občerství a také my dostaneme něco dobrého na zoubek. Ze skal pokračujeme dál stále po červené až do Mníšku. Cesta je to krásná, až asi na tři strmější sešupy, skoro rovná. První půlku jsme téměř nikoho nepotkali, až poblíž Mníšku začalo být trochu více turistů, ale nic hrozného. Výlet je tedy vhodný i pro ty, kteří nemají rádi velké davy.

V Mníšku jsme si prohlédly zámek, kde zrovna probíhaly jakési slavnosti. Prošly jsme si stánky, kde si paničky na večer koupily medovinu a sýry. V místní cukrárně si daly obrovský zmrzlinový pohár s kafíčkem, my jsme také dostaly nějaké ty dobrůtky a bylo po výletě. Z náměstí jsme se přesunuly busem zpět do Prahy a domů odpočívat.

V nohách máme 15 km a v tlapkách asi tak 25 km