Bloudění v Loučeni – zámek Loučeň s labyrintáriem

Bloudění v Loučeni – zámek Loučeň s labyrintáriem

Zámek Loučeň

Jako bájný Fénix povstal z popela zámek Loučeň. V roce 2007 byl otevřen pro veřejnost po mnohaleté rekonstrukci. Poté, co zámek obývala střídavě armáda, učiliště a další instituce, byla celková rekonstrukce více než nutná. Kromě zámku prošel celkovou revitalizací i přilehlý park.

Dnes je ze zámku zajímavé výletní místo, které láká na bohatý program, kostýmované prohlídky a mnoho dalších tématických akcí. Největším lákadlem zámku je anglický park s jedenácti různými labyrinty, který vynesl Loučeni evropský primát.

Zámek Loučeň je rájem pro děti i dospělé. Velmi se nám líbil perfektní zasvěcený výklad i celková klidná atmosféra místa. Ocenili jsme s jakým vtipem se dají, v místní kantýně Vtipná kaše, servírovat obyčejné škubánky a krupičná kaše. Právě tyto dvě prostá obyčejná jídla se skrývají pod názvy Ftipná kaše a Čápi s mákem a věřte nevěřte, oboje chutnalo výborně.

 

Nymburk a lázeňské město Poděbrady

Cestou zpět jsme se ještě zastavili ve městě Nymburk, kde jsme si prohlédli mohutné historické hradby a prošli se kolem Labe.

Další zastávkou bylo malebné lázeňské město Poděbrady. Upravené, tiché a rozkvetlé parky přímo lákají k procházce či posezení v jedné z mnoha malých kavárniček. Určitě se na náměstí podívejte na malé divadýlko, které vám, po vhození 10,- Kč,  představí město Poděbrady. Při procházce nezapomeňte na kelímek či malou petku, ať můžete ochutnat místní léčivé prameny.

Přestože jsme tento výlet absolvovali bez Angie, rozhodla jsem se ho zde uvést. Jedná se o krásný výlet se psem, plný překvapení a spousty nevšedních zážitků. Zámecký park s labyrinty je pejskům přístupný a věřte, že i bez prohlídky vlastního zámku, kam pejsci nesmějí, si zde užijete spoustu legrace.