Z Votic ke kapli Sv.Vojtěcha

Z Votic ke kapli Sv.Vojtěcha

Z Votic ke kapli Sv.Vojtěcha

Páníčkové se rozhodli strávit prodloužený víkend na chatě. Proto jsme už v pátek ráno vše naskládali do auta a vyrazili směr Votice. Na chatě jsme se proběhli a odpočinuli si a odpoledne jsme se vydali na krátkou procházku po polních cestách směrem ke kapli Sv.Vojtěcha.

Kaple je ukrytá v lesích a nevedou k ní žádné hlavní cesty. Dříve to bývalo významné poutní místo, kde vytékal pramen s léčivou vodou. Ten je tu dodnes, ale není moc dobře dostupný. S Lilly jsme se nemusely bát žádných aut a mohly jsme volně pobíhat, kde se nám zachtělo. Ve vesnici Ohrada jsme se seznámili s malými kachňátky a prasátky a přes pole a louky jsme dorazili domů na večeři.

My jsme šli pouze kousek naučné stezky s názvem Kolem Votic za poznáním, ale projít si jí můžete celou. Je dlouhá pouze 8 km,  nenáročná a zvládnou jí i děti. Nejlepší je přijet autobusem nebo autem do Votic a tady už stačí si jen vybrat, zda půjdete celý okruh nebo zkrácený. Ve Voticích můžete vystoupat na rozhlednu Václavka, pojíst nějakou dobrou baštu a na závěr si dát v cukrárně kafíčko s dortíkem nebo zmrzkou.