Šlapeme a šlapeme….. čeká nás rozhledna Zlatý Chlum

Šlapeme a šlapeme….. čeká nás rozhledna Zlatý Chlum

Velké Mechové jezírko

Další den hned ráno jsme vyrazili busem na Rejvíz. Podle doporučení místních, je zdejší Mechové jezírko jedno z nejkrásnějších zákoutí Zlatých hor. A mají pravdu – romantické jezero v krásné přírodě opravdu pohladí po duši.

 

Rozhledna Zlatý Chlum

Pak už nás čekal opravdový velký pěší výlet do skal. Prvním naším cílem byla rozhledna Zlatý chlum. Šlapali jsme po červené značce, až jsme ucítili lákavou vůni opékaných klobásek a vuřtíků. To bylo ono. První cíl byl dobyt. Na ohníčku jsme si upekli klobásky a zapili je pivečkem a kofolou.  A hůráá ….vzhůru na rozhlednu. Panečku, to byla výška a ten rozhled. Po takovém namáhavém výšlapu si pak páníčkové dopřávali pravou domácí Zlatochlumeckou pálenku. Pan Král, provozní, výčepák a bavič v jedné osobě, učil paničku, jak se správně drží a pije pořádný panák pálenky. No, moc jí to nešlo, ale učila se pilně.

Když jsme si dost odpočinuli, vydali jsme se na další pochod po modré značce na Čertovy kameny. Tam jsem se trochu bála. Skály byly vysoké a malinko klouzaly.

Pak už jsme po žluté značce seběhli k rozcestníku a dali se dále doleva  po zelené až k rozcestníku Křížový vrch. Odsud už to byl jen kousíček po modré na Křížový vrch, s krásnou restaurací. Po odpočinku už jsme jen seběhli po modré značce do Jeseníku, kolem  prvních ledových pramenů a rychle domů na večeři.

Délka trasy cca 20 km