Tento způsob léta……vítá nás Praděd a údolí Bílé Opavy

Tento způsob léta……vítá nás Praděd a údolí Bílé Opavy

Autem, busem, vláčkem a pěšky

Ráno jsem se probudila celá natěšená na další dobrodružství. Hned po snídani jsme hupsli do auta a popojeli do Karlovy Studánky. V Jeseníkách se špatně dělají okružní výlety, tak páníček vždy kombinoval dopravu autem, busem, vláčkem a pěšky, abychom nemuseli jít tam i zpět stejnou cestou. Dnes nás čeká výlet na Praděd a údolí Bílé Opavy.

 

Praděd a údolí Bílé Opavy

Z Karlovy Studánky jsme popojeli busem na Ovčárnu a pak už nás čekal velký pěší výlet na nejvyšší horu Hrubého Jeseníku „Praděd“. Po červené značce jsme došli až k rozcestníku a poté jsme odbočili po modré značce, která nás dovedla až na vrchol. Byla pěkná zima, foukal vítr a pršelo, občas dokonce se sněhem. Prý je takové počasí pro Praděd typické. Na rozhlednu jsme se tentokrát nevypravili, protože stejně nebylo nic vidět. Za to jsme se pěkně zahřáli v místní restauraci. Dali jsme si gáblík páníčkové se zahřáli Pradědem a pěkně jsme si odpočinuli. Pozor!!! Do restaurace pejskové správně nesmějí, ale hodná slečna servírka mě tam pustila.

Z Pradědu jsme rychle seběhli stejnou cestou až k rozcestníku U Barborky, kde jsme odbočili a po modré značce jsme se vydali prozkoumat údolí Bílé Opavy. To vám byla krása. Samé můstky, skály, voda a divoká příroda všude okolo nás. Tato trasa je jednou z nejkrásnějších v Jeseníkách a vřele jí všem doporučuju.

 

Karlova Studánka

Modrá značka nás dovedla zpět do malebného městečka Karlova Studánka, které jsme si celé v klidu prohlédli, ochutnali léčivý pramen, na který se panička moc netvářila a prohlédli si místní geopark. Pak už hurá do auta a zpět do Jeseníku. Vykoupat, napapkat a spát.

Délka trasy cca 14 km