Podtrosecké údolí

Podtrosecké údolí

Už je to tady

Rok se s rokem sešel a my opět vyrážíme na dovolenou. Páníčkové balí a balí a já s Lilly pobíháme od jednoho ke druhému a kontrolujeme, zda nezapomněly na naše pelíšky, hračky a hlavně mňamky. V sobotu ráno vyrážíme, páníčkové, já s Lilly a také Ája, která má až do pondělka volno z práce a bude trávit celé tři dny s námi. Jaké je, ale naše překvapení. Jedeme totiž na chatu. To je divné, takové přípravy a nakonec chata??? Vše se, ale rychle vysvětlí. Je hrozné horko a sucho a páníčkové mají strach o nově zasazené rostlinky. Prvním cílem dne tedy bylo zalít všechny kytičky na chatě ve Voticích. Pak už to jde ráz na ráz. Šup do mondíka a vyrážíme. A kam, že to vlastně letos jedeme. No přeci do Českého ráje. Do skal. To bude paráda. Už se s Lilly moc těšíme na nová dobrodružství.

Příjezd na chatu v Příhrazech

Vyrážíme na pronajatou chatu v Příhrazech. Ještě před tím se zastavujeme na farmě Ptýrov, která je vyhlášená výbornou kuchyní. Páníčkové si tam dají pořádně do pupíčku a pak už hurá do Příhraz. Paní majitelka už na nás čeká. Chatka je moc pěkná s krásným prostorným pozemkem, na kterém dokonce teče malý potůček. Myslím, že se nám tu bude moc líbit. Teď už, ale rychle povzbuzujeme páníčky, aby už konečně vynosili všechny ty věci z auta, ať mužeme vyrazit na první výlet.

Podtrosecká údolí

V sobotu v 15 h je konečně vybaleno a my jdeme na náš první dovolenkový výlet. Autem dojedeme do vesničky Podlažany. Cestou se zastavujeme u Pekařovy brány, která je vytesaná do skály Mnich. V Podlažanech začíná naučná stezka Podtrosecká údolí. Hned na začátku už na nás vykukují první skály. To je vám paráda. Je dost horko a skály vrhají příjemný stín. navíc je cestou několik potoků a studánek. O vodu tedy nemáme s Lilly nouzi. Radostně pobíháme po loukách a lesích a je nám moc krásně. Stezka nás vede kolem Podsemického rybníka k rybníku Nebákov, kde z ní uhybáme a pokračujeme lesem mezi skalami po neznačené cestě do vesničky Troskovice. To už na nás z dálky vykukují impozantní Trosky, zřícenina skalního hradu, která je vidět ze širokého okolí. V Troskovicích se dáme po malé silnici přes obec Jivina až k rozcestníku Tachov – bus. Odsud pokračujeme po červené značce do vesničky Tachov, k rybníku Vidlák a rozcestníku Vidlák ryb.rest. Odsud jdeme opět po naučné stezce Podtrosecká údolí k rybníku Krčák, k rozcestníku Věžické údolí a dále kolem Věžického rybníka zpět k autu. Věžický rybník je kouzelný. Za ním se tyčí množství skal, které se odrážejí ve vodě. Není divu, že si ho vybrali filmaři a natočili tu několik scén filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.

Délka trasy 9,2 km

Odkaz na mapu

Podtrosecká údolí