Objevujeme údolí Housle

Objevujeme údolí Housle

Sraz sheltií u Matěje

Můj letošní druhý sraz sheltií byl naplánován na sobotu 10.1. Byl téměř jarní den. Počasí bylo na leden až neskutečně krásné. Sluníčko a na teploměru 13 stupňů. Idylku kazil snad jen větší vítr, ale i s tím jsme se všichni zdárně poprali. Sraz jsme měli na zastávce U Matěje v 11 h. Bylo to neuvěřitelné, protože se sešlo mých asi 11-13 sheltiích kamarádů a parťáků. Počet byl neurčitý, protože jsme pořád běhali a páníčci nebyli schopní nás všechny pořádně spočítat. Navíc, během cesty, se k nám přidávali a zase se odpojovali další psí kamarádi.

 

Hřiště na agility

Vyrazili jsme od zastávky sešupem do údolí Šárka. Přeběhli jsme silnici a vydali jsme se přes pole do Lysolají, kde jsme objevili krásné volně přístupné hřiště na agility. Neváhali jsme a šli jsme si zaběhat a zkusit místní agiliťácké překážky. Páníčkové oddechový čas využili na odpočinek. Taky jsem si všimla, že si připíjeli šampáňem na šťastný nový rok.

 

Kaplička a zázračná studánka

Pohráli jsme si a už musíme dál. Běháme stráněmi, lesem a polem. Páníčkům to na blátivých cestách klouže, tak zůstávají pozadu. Nám, pejskům, to ale vůbec nevadí. Vystačíme si sami. Za chvíli se z načesaných krasavic a krasavců stávají malé blátivé kouličky. Je to paráda, samá příroda, nikde žádná auta, takže si můžeme dosyta vychutnat volnost a svobodu. Cestou jsme se zastavili u kapličky se zázračnou studánkou, kde jsme se mohli pořádně napít a osvěžit se na další cestu.

 

Údolí Housle

Údolí Housle je přírodní památka. Jedná se o údolí, které zformovala a vymlela voda v pískovcových skalách a vytvořila tak jedinečné skalní útvary. Při pohledu z letadla prý připomíná housle, odtud pochází jeho název. Kolem vede naučná stezka a jsou tam také turisticky značené trasy, ale my jsme šli po cestách a cestičkách, cestou necestou, jak se nám zrovna chtělo. Z údolí jsme se vraceli téměř stejnou cestu zpět ke kapličce a odtud jsme dalšími skrytými více či méně blátivými stezkami pokračovali k Matějovi. Skoro čtyřhodinová vycházka končila pořádným kopcem. To co jsme na začátku seběhli jsme chca nechca zase museli vyšplhat zpět. Zvládli jsme to všichni a na závěr jsme si pořádně zaštěkali na zdar krásného výletu.

Délka trasy cca 11 km