Královský průvod z Prahy na Karlštejn

Královský průvod z Prahy na Karlštejn

Již  tradiční akce Královský průvod, při kterém císař Karel IV. převáží korunovační klenoty z Prahy na Karlštejn.

Po cestě je hned několik zastávek, ve kterých se konají různá představení, řemeslné jarmarky a mnoho dalšího.

Patronem letošního Královského průvodu se stalo město Dobřichovice. V místním zámečku se, kromě dalšího doprovodného programu, konalo večerní představení muzikálu Noc na Karlštejně.

 

Páníčkové mě vzali na výlet do Dobřichovic.

To bylo bezva. Zase spousta nových setkání a zážitků. Nejprve jsme chvíli pobyli v zámecké vinárně u Karoliny, kde jsme se od sdílné majitelky dozvěděli spoustu podrobností o průvodu.

Poté jsme se vydali do jarmarečního reje. Prohlídly jsme si všechny výrobky, které zde nabízeli naši šikovní řemeslníci. Taky jsme tu zakoupili pár dárečků. Prozkoumali všechny dobroty, které se zde nabízely a to hlavní …. našli stánek s dobrým vychlazeným pivečkem.

Chvilku jsme se procházeli okolo Berounky a poslouchali krásnou keltskou hudbu, pozorovali jsme kejklíře a šašky a obdivovali šermířské vystoupení.

Pomalu už se nachýlil čas, kdy podle programu, měl dorazit císař se svým průvodem. Zaujali jsme tedy strategická místa na mostě a vyčkávali jeho příjezdu. Měl sice trochu větší zpoždění, ale nakonec se v zatáčce ukázali první koně, zbrojnoši a nakonec i sám císař Karel IV. s císařovnou Eliškou Pomořanskou. Bylo to opravdu moc krásné.

Nakonec jsme si poslechli císařův projev. Naposledy si prohlédli jarmark, došli se podívat na koníčky a pak už jsme se vydali domů. Ještě si musím  všechny ty zážitky utřídit v hlavě, ale už teď vím, že to byl moc krásný a zajímavý výlet.

 

Takže příští rok nashledanou v Dobřichovicích