Íčka už mají svá jména

Íčka už mají svá jména

Našim štěňátkům jsou dva týdny a již dostala svá jména. Tentokrát to byl trochu větší oříšek. Nějak se nám nedařilo najít ta správná spojení, nic se nám nelíbilo nebo k sobě nehodilo. Nakonec jsme zvítězily a máme tu:

Zlatou fenečku, která dostala jméno IVORY ELECTRA. Budoucí majitelé jí budou říkat Izy. Ivory v angličtině znamená slonová kost nebo slonovinová. Electra je jedna z hvězd v Plejádách v souhvězdí Býka nebo také známá princezna z řecké mytologie.

Tricolorní fenečku se jménem IZARRA ANTARES. Jméno se novým majitelům tak líbilo, že opustili svoje vybrané civilní jméno a fenečně budou říkat Izarra. Izarra je baskicky hvězda a Antares je nejjasnější hvězda v souhvězdí Štíra a jedna z nejjasnějších hvězd na obloze.

Tricolorního pejska, kterého jsme pojmenovali IRRESISTABLE HADAR. Jeho nový majitelé na něho budou volat Iša. Irresistable je z angličtiny a znamená neodolatelný. Hadar je opět inspirován hvězdnou oblohou. Je to druhá nejjasnější hvězda v souhvězdí Kentaura a rovněž patří mezi nejjasnější hvězdy noční oblohy.

Váha 1. týden IVORY ELECTRA 435 g, IZARRA ANTARES 407 g, IRRESISTABLE HADAR 421 g

Váha 2. týden IVORY ELECTRA 585 g, IZARRA ANTARES 605 g, IRRESISTABLE HADAR 609 g