Zuzi

Zuzanka nebo také Zuzi, Zuzka, Zůza je potomkem naší Angie. Od malička mě učarovala svojí temperamentní až divokou povahou. Zuzi je živel, je jí všude plno. Její nezdolný temperament mi nedá ani na chviličku vydechnout. Běhá, skáče, všude vleze, všude chce být první. Z roztomilého čilého štěňátka nám vyrostla překrásná psí slečna. Velmi rychlá, zvědavá, nebojácná, mazlivá, žárlivá, svéhlavá, hlučná a báječná.

Zuzi je jako krásný sen. Spíše vyšší, ale stále v rámci standardu, nádherná elegantní postavička s dlouhýma nohama, vytáhlým dlouhým krkem, s překrásnou černou barvou, lesklou srstí, veselýma očima a zvědavým čumáčkem. Má ouška, se kterými není třeba nic dělat. Od přírody jsou krásně klopená. Má povahu, kterou jí mohou všichni závidět. Nezdolný temperament. Je zdravá, geneticky čistá, ale :-(

Ve třech měsících jsem pozorovala, že Zuzi začíná špatně chodit. Verdikt od veterinářů ortopedů – oboustranná luxace pately stupně 3. Nutná operace. Dnes je již Zuzinka po operaci, která dopadla velmi dobře. Zuzi byla moc statečná, velmi rychle a bez komplikací se hojila. V současné době na ní již není nic poznat. Nožičky fungují, tak jak mají, jsou krásně rovné a Zuzi opět vesele prohání pejsky. Bohužel, ač je mi to nesmírně líto, z ní nikdy nebude chovná fena.

Myslela jsem, že po vyzdravení Zuzi ukážu na výstavách. Bohužel Zuzi na nich příliš nezáří. Přestože je to velmi krásná fena, která se vystavuje velice dobře a neustále se zlepšuje, je také hodně hubená. A to je právě ten důvod jejích výstavních neúspěchů. Zuzi je sběratelkou velice krásných posudků, které všechny končí větou „Fena je příliš hubená“.  Jako výstavního nadšence mě to velice mrzí, ale nedá se nic dělat. S věkem se holčička snad trošku zakulatí. Hlavně, že je zdravá a veselá.

Barva tricolor

White factor ne

Výška 38,5 cm (neměřeno oficiálně)

Skus nůžkový, plnochrupý

Dědičné oční vady DOV negativní

CEA DNA +/+ clear

Dysplazie kyčelního kloubu nevyšetřeno

Dysplazie loketního kloubu nevyšetřeno

Luxace patelly 3/3 (operace)

MDR1 +/+ clear

Hemofile B (F9) nevyšetřeno

Degenerativní myelopatie (SOD1 neboli DM) nevyšetřeno

Von Willebrand Disease Type III (vWF) nevyšetřeno

Progresivní retinální atrofie (CNGA1) nevyšetřeno

Přirozeně klopené uši

Chovatel Jitka Rejnová

Majitel Jitka Rejnová

Přirozeně klopené uši

Ostatní skutečnosti:

Nechovná fena – důvodem je oboustranná operace patel stupně 3

 

Top