Skanzen Vysoký Chlumec

Skanzen Vysoký Chlumec

Aprílové počasí

Původně jsme mysleli, že na velikonoce pojedeme odzimovat chatu. Naše plány jsme však kvůli počasí změnily, protože měla být zima a pršet. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se probudili do krásné slunečné, byť chladné soboty. Panička proto rychle našla náhradní plán. Pojedeme se podívat do skanzenu Vysoký Chlumec a pak se podíváme na chatu do Votic.

 

Skanzen Vysoký Chlumec

Hurá, hurá jedeme na výlet. Frčíme si to  mondíkem směr Příbram, kde uhybáme ze Strakonické dálnice na Vysoký Chlumec. Krásně svítí sluníčko, a tak se po sněhovo pršavém větrném týdnu moc těšíme na procházku venku. Skanzen je moc pěkný. Dokonce tu pouští repliku staré pily a mlýna, takže vidíme vše v chodu. Také je tu spousta po staru vybavených chaloupek, aby si návštěvníci mohli udělat obrázek, jak se dříve žilo. Dominantou Vysokého Chlumce je bezesporu hrad, který se krásně vypíná na kopci a je již z dálky pěkně vidět.

Chata, chatička….no konečně

Na chatu jsme přijeli v odpoledních hodinách. Konečně jsem se mohla volně proběhnout  a po půl roce vše prozkoumat. Páníčkové začali rychle vymetat a větrat. Taťka zpravil vyvrácený plot, zanaříkal si nad krtkem, který nám zadarmo zryl celou zahradu a jeli jsme domů do tepla. V chatě bylo 5 stupňů. K teplu to má tedy hodně daleko. Prostě duben ještě tam budem.