Pět týdnů s Gregorym a Geraldine

Pět týdnů s Gregorym a Geraldine

Gregory a Geraldine dosáhli věku pěti týdnů. Věku, kdy se dá již maličko předpokládat jejich velikost, vzhled a povaha. Jsou to samozřejmě stále jen předpoklady. Každý jedinec se vyvíjí a roste jinak rychle, ale první náznaky a prognózy jsou již možné.

Gregory je o osm hodin starší než jeho sestřička. Od samého začátku má větší chuť k jídlu. S tím souvisí větší dravost při kojení a následném přechodu na granulky a další mlsky. Gregorek nemá žádné problémy s přijímáním čehokoli. Do jídla se hrne, neofrňuje se a vše okamžitě spořádá. Stává se z něj velice krásný pejsek s nádhernou hlavičkou, silnou spodní čelistí a překrásnou kresbou. Vyvíjí se přiměřeně svému věku a váhově se drží mírně pod středovou tabulkovou hodnotou. Je to takový medvídek, který se umí náležitě ozvat, když se mu něco nelíbí. Jinak je to pohodář, který si moc rád hraje se sestřičkou nebo s kamarádkou Phoenix.

Geraldine je od narození drobnější. Na počátku přibírala velice málo. Ani jednou na váze neubrala, ale váhové přírůstky byly opravdu velice nízké. Po čtyřech dnech se rozjedla a začala více nabírat na váze, denně 15-30 g. Nicméně počáteční ztrátu nikdy nedohonila a ve váhových přírůstcích má stále výkyvy. Papká hezky, ale někdy si vybírá nebo nechce jíst vůbec. Proti svému bráškovi je výrazně drobnější a váhově se po celou dobu drží na minimálních tabulkových hodnotách. Geraldine je mrštnější a obratnější než Gregorek. Přestože je maličká, jako první překonala všechny překážky a utekla z porodní bedny i ohrádky. Mnohokrát položila svého staršího většího bratříčka na lopatky. Je nebojácná a rovněž moc krásná. Stejně, jako bráška, má silnou spodní čelist a překrásný výraz. Mohu jen doufat, že nám princezna doroste alespoň na 32-33 cm a bude moci být použita v chovu.

Obě štěňátka jsou průbojná a nebojácná. Každý den prozkoumávají zahradu a zlobí maminku a všechny okolo. Jejich pohyb už není neohrabaný. Přeběhnout obývák nebo zahradu pro ně není žádný problém. Oba jsou kontaktní, milují mazlení, drbkání a hlazení. Jsou podruhé odčervena a mají podruhé ostříhané drápky. Novým cílem je, naučit se dělat potřebu na plínku. Zatím jim to jde velice dobře, i když nehody se stále ještě stávají. Také je čeká čipování a očkování.

Váha 5 týdnů

Gregory Gemeos 1 350 g

Geraldine Gemini 934 g