Malé šelmičky

Malé šelmičky

A už je to tu. Z malých morčátek se stali pejsci se vším všudy. Všichni se již dávno rozhlížejí po světě, poslouchají nové nezvyklé zvuky. Začínají si všímat více jeden druhého, hrají si spolu i s hračkami.

Všichni mají plnou pusu zubů a těmi malými jehličkami koušou do všeho a do všech. Dokud byli v porodní bedně, dalo se to vydržet. Ve čtvrtek se Essinka rozhodla, že takhle tedy ne a vehementně pracovala na přelezení hrazení. Byla tak odhodlaná se dostat ven, že jsem jim raději vchod uvolnila a vypustila tu bandu do jídelny.

Nyní nám již pobíhají po bytě a zvědavě prozkoumávají každé zákoutí. Nejčilejší z celé té bandy se zatím jeví maličká Daisy. Ostatní, ale moc pozadu nezůstávají, takže o hledání těch malých uličníků není nouze. Pořád se koukám pod stůl, židle, mezi hračky, kde zase ti malí plyšáci usnuli. Pořád počítám do čtyř, zda mi nějaký malý lumpík neproběhl mezi nohama a v nestřeženém okamžiku se nevydal sám do světa.

Je s nimi velká legrace. Nyní se chystáme na prodloužený víkend na chatu. Štěnda tak budou mít možnost okusit první krůčky po trávě, ochutnat klacíky, kytičky a vůbec všechno, co takový správný venkov přináší.

4 týdny – váha: Ezík 1.036 g, Essi 1.025 g, Edík 742 g, Daisy 806 g