Čas loučení

Čas loučení

Dnes je štěndům osm týdnů. Z malých morčátek vyrostli nádherní, čilí a veselí psíci. Hodně koušou, hodně zlobí, běhají, skáčou. Hodně se mazlí a milují lidskou náruč a pohlazení. Zkrátka je vše, tak jak to má být.

Stále ještě používají maminku místo dudlíku. Obdivuji Lilly za její mateřskou trpělivost. Mimča se na ní občas vrhnou a snaží se sosat a sosat. Samozřejmě už nemají co. Mlíčko došlo. Místo toho papkají granulky, občas masíčko, sem tam nějaký kefír, jogurt či tvaroh, jako pamlsek piškotek nebo kousek sušeného hovězího masa.

Všichni jsou úžasní, každý jiný a jinak. Každý má své, jsou stejní a přeci jiní, tak jak to bývá u sourozenců. Stále více se objevují rozdíly mezi nimi. Nejen povahové, ale i růstové.

Bohužel se štěňátka z počátku musela poprat s menším množstvím mléka. Essinka, která byla největší a nejsilnější, nakonec přibrzdila a v sedmém týdnu skončila se stejnou váhou, jako její maminka. Uvidíme, kam nám holčička doroste.

Ezík, jako správný kluk ve čtyřech týdnech začal nabírat, opravdu moc krásně papká a je tedy ze všech štěňátek největší a nejsilnějsí. Je také nejvíce podobný svému taťkovi. Věřím, že z něj bude moc hezký pejsek a budu se snažit o jeho uchovnění. Uvidíme, jak se k tomu postaví budoucí majitelé.

Edík byl ze všech miminek nejmenší, ale statečně ztrátu dohání. Je z něj překrásný pejsek. I když je jeho váha poněkud nižší, pevně doufám, že doroste minimálně 33 cm. Budu mu moc držet palce. Moc ráda bych tohoto fešáka viděla v chovu, je to krásný geneticky čistý pejsek.

Daisy, ač při porodu váhově nejtěžší štěně, první dva dny na váze ubírala a svou ztrátu už nedohnala. Bohužel. Je mi to nesmírně líto. Daisy je překrásná, roztomilá, malá uličnice, temperamentní a čilá. Její váha však napovídá, že bude spíše menšího vzrůstu. Uvidíme, zázraky se dějí a není všem dnům konec. Naděje umírá poslední. Moc bych berušce přála alespoň 32 – 33 cm. Její noví majitelé touží chodit na výstavy a případně chovat. Daisynku si však zamilovali a jsou smíření s tím, že pokud nedoroste, budou pouze sportovat. Takže tady budu moc a moc a moc držet palce a budu na malou hodně myslet, aby se to povedlo a holčička povyrostla.

V tomto týdnu si štěňátka užívala klidu ve svojí smečce. Žádná vyšetření ani veterina se nekonala. Vyřádila se na chatě s dědou. Byla vykoupána, ostříhala jsem jim drápky a přerostlé chlupy na packách. Učila se chůzi na vodítku. A také jsem pro ně začala připravovat balíčky na cestu do nových domovů.

Dnes máme první loučení.

8 týdnů – váha / výška:

Ezík 2.530 g / 23 cm, Essi 1.939 g / 22 cm, Edík 1.679 g / 21 cm, Daisy 1.588 g / 19 cm