Znovuotevřená ZOO Větrovy

Znovuotevřená ZOO Větrovy

Jedeme za zvířátky

Dnes bude jeden z mých nejoblíbenějších výletů. Pojedeme se podívat do ZOO. Takové výlety mám moc ráda, protože je tam spousta zajímavých pachů, zvířátek a nových zážitků. Znovuotevřená ZOO ve Větrovech nás lákala už dříve, a tak dlouho neotálíme a jedeme.

 

Znovuotevřená ZOO Větrovy

ZOO ve Větrovech prošla za svojí krátkou existenci poměrně složitým existenčním vývojem. Nicméně letos se snad konečně dostala do rukou soukromému majiteli, který zainvestoval a ZOO se mohla po delší odstávce otevřít pro veřejnost. Snad se již vše v dobré obrátí pro zaměstnance,  návštěvníky a hlavně pro zvířátka.

 

ZOO byla velmi pěkná. Rozlehlé výběhy a velmi čilá zvířata nás mile překvapila. Poprvé jsem viděla medvěda asi z jednoho metru. Představil se nám také lev s nádhernou impozantní hřívou, prý smradlaví, ale pro mě voňaví divočáci, roztomilé surikaty a mnoho dalších zajímavých zvířátek. Největší překvapení nás však čekalo u východu ze ZOO. Úplně na závěr jsme narazili na výběh se čtyřmi malými vlčaty. To byla paráda. Byli hraví a mazliví. Z kraje se mi to moc líbilo, ale pak jsem toho začala mít dost. Přeci jen na mě byli čtyři a pořád mě očichávali a doráželi. Jenže panička, která je z mrňat všeho druhu u vytržení, ne a ne odejít.

 

Jo, a dnešní výlet měl ještě jedno plus. Já jsem tam mohla zadarmo. Jen si mě na pokladně zaevidovali do statistiky.