Výlet za zvířátky do Toulcova dvora a lesoparku Hostivař

Výlet za zvířátky do Toulcova dvora a lesoparku Hostivař

Půjdeme se podívat na zvířátka

Nádherně modrá obloha bez mráčku a poměrně teplé počasí nás vylákalo na výlet. Panička si prosadila prohlídku Toulcova dvora, kam jsme se již dlouho chystali. K tomu jsme přidali blízký lesopark a program na nedělní odpoledne byl hotový.

 

Toulcův dvůr

Toulcův dvůr nás velmi mile překvapil. Nádherně udržovaný areál, ve kterém se nachází různé kluby, školka, obchůdky s rostlinami a bioprodukty, restaurace a info centrum. Ke statku patří poměrně rozlehlé pozemky s výběhy pro různá hospodářská zvířata, mokřady, kde hnízdí vodní ptáci, zahrádka a ovocný sad. Je to vlastně taková malá farma uprostřed Prahy. Pejsci tu musí být na vodítku, aby nerušili zvířata a nevběhli někomu do výběhu. Ideální místo pro procházku s malými dětmi. Na Toulcově dvoře velmi často probíhají různé akce a kurzy pro děti i dospělé. Stačí sledovat jejich webové stránky.

Lesopark Hostivař

Nedaleko Toulcova dvora se nachází lesopark Hostivař, kde se konečně mohu volně proběhnout. Zalesněná plocha prošpikovaná cestami a rybníčky je ideální na rodinné procházky. Pozor!!! Hodně tu jezdí cyklisté. Poblíž Hostivařské přehrady je velká psí louka, na které jsem našla celou řadu psích kamarádů. Součástí lesoparku je i maličká ZOO, kde jsem se seznámila s dalšími podivnými tvory.

Dnešní výlet za zvířátky se opravdu vydařil, bylo to nádherně strávené nedělní odpoledne. Nenáročná procházka cca 5,5 km.