Tajemná Vlčí rokle

Tajemná Vlčí rokle

Kamenný přívoz

Dlouholetí kamarádi mých páníčků nás pozvali na chatu do Kamenného přívozu. Byl krásný horký letní víkend, a tak jsme se všichni moc těšili. Páníčkové měli radost z báječné grilovačky a koupání a já jsem byla ráda, že můžu řádit na jejich rozlehlé zahradě a prozkoumávat nová zákoutí.

 

Tajemná Vlčí rokle

Angie si užívá slunečného dne

 

Tajemná Vlčí rokle

V sobotu jsme se, i přes velmi horké počasí, rozhodli vydat se na delší výlet. Kamarádi pro nás naplánovali výšlap do Vlčí rokle. Jedná se o chráněnou krajinou oblast, která je součástí Přírodního parku Hornopožárský les. Vlčí rokle je nádherná a tajemná. Skákali jsme po obrovských kamenech pokrytých mechem a nahlíželi do Vlčích jam. Na jaře a na podzim protéká Vlčí roklí potok, ale ten byl nyní téměř vyschlý.

Kudy tudy

Na výlet jsme se vydali v sobotu dopoledne. Z Kamenného přívozu jsem šlapali lesní cestou až k lesnímu rybníčku, u kterého jsme se napojili na žlutou značku. Poté jsme pokračovali až do Vlčí rokle, kterou jsme důkladně prolezli a prozkoumali. Po žluté jsme pak pokračovali dál směrem na Horní Požáry, až k rozcestníku. Tam jsem žlutou značku opustili a vydali jsme se po červené směr Prosečnice.

 

Starý lom

Cestou do Prosečnice jsme narazili na starý lom. Lom byl opuštěný a již léta se v něm žádná těžba neprovozuje. Dokonce v jeho dolní části byly postaveny malé sruby. Lom zřejmě využívají skauti nebo trampové při svých výletech mimo civilizaci. V každém případě to bylo nádherné romantické místo, které bylo třeba podrobit důkladnému průzkumu.

Prosečnice

Z lomu jsme pokračovali dále po červené značce do Prosečnice. Cílem byl stánek z vyhlášenou zmrzlinou. Dokonce i já jsem dostala svojí malou porci, abych se trochu osvěžila a ochladila. Taky jsme si prohlédli místní zámeček, ve kterém se nachází léčebna dlouhodobě nemocných. Z Prosečnice jsme vyrazili po červené značce kolem trati zpět do Kamenného přívozu, kde jsme hned naskákali do bazénu a pořádně jsme si po náročném výletě odpočinuli.

Délka trati cca 10 km