Pečení chleba v Lenoře

Pečení chleba v Lenoře

Konec dobrý všechno dobré

Všechno jednou končí. Končí i náš pobyt na Šumavě. Dnes balíme a odjíždíme na náš poslední výlet. Pak už pojedeme na chatu a domů do Prahy.

 

Soví voliéry

Naše první zastávka je v Borové Ladě, kde mají velký sovinec. Bohužel, tam pejsci nesmí, tak mě ti zrádci zavřeli do jednoho ze dvou nových prostorných kotců. Stejně jsem jim štěkáním dala jasně najevo, co si o nich myslím.

Pečení chleba v Lenoře

Ještě v Praze panička našla informaci o pečení chleba v Lenoře ve staré obecní peci. To bylo něco pro nás. Pan Pekař peče každou poslední sobotu v měsíci, což je právě dnes. Stihli jsme to akorát včas. Páníčkové ochutnávají výborné dalamánky a připravují foťáky, protože se jde sázet chleba do pece. Pekař vyklápí těsto z ošatek na lopatu a sází do pece pěkně jeden za druhým. Napočítali jsme jich celkem sedmnáct. Pečení trvá skoro hodinu. Chvilku jsme přemýšleli co dělat, ale nakonec jsme zůstali pěkně u pece v záplavě chlebové vůně. Páníček vyzpovídal pana pekaře a panička zkoušela zdobit perníčky. Po necelé hodince se vyndavá chleba z pece. Vypadá nádherně, a podle blažených výrazů páníčků, ještě lépe chutná.

Soumarské rašeliniště

S plnými břichy se vydáváme na naši úplně, ale úplně poslední šumavskou zastávku, a to na procházku po Soumarských rašeliništích. Auto necháme u vodáckého campu a jdeme po značené naučné stezce. Bylo to moc pěkné, země se nám houpala pod nohama, všude prosakovala voda a číhaly zrádné bahnité díry. Zhruba uprostřed stojí dřevěná vyhlídková věž, na kterou jsme také vyšplhali. Celou cestu jsme šla vzorně po dřevěných lávkách, až mě skoro na konci napadlo, že si do toho bláta skočím. To bylo překvapení. Země se mi ztratila pod nohama a já se nemohla vyhrabat ven. To vám byla bžunda, když jsem vylezla už jsme nebyla blondýna, ale černá splešťule blátivá. Jenže s mými páníčky není žádná legrace, hned mě hodili do Vltavy a všechno pracně získané bláto ze mě umyli…..ach jóóó

A jsme na chatě

Po koupeli nasedáme do auta a vyrážíme směr Votice, kde na nás čeká děda a další členové rodiny. Tam si odpočinu a pořádně se prospím. Všichni mě budou drbat a obskakovat. Moc se na to těším.