Park Cibulka

Park Cibulka

Park Cibulka

Na dnešní krásný slunečný, ale mrazivý den páníčkové naplánovali další výlet. Domluvili se, že budeme poznávat nové zajímavé části Prahy a okolí. Na dnešek padla volba na park Cibulka a přilehlá golfová hřiště. Park Cibulka je poměrně rozhlehlý, se spoustu cest a cestiček, altánků a soch. Rozkládá se kolem stejnojmenného statku, který je, bohužel, v dezolátním stavu. Škoda, je to velmi pěkná stařičká usedlost uprostřed nádherné přírody. Park je rájem pro dospělé, děti i pejsky. Spousta výběhů, laviček a travnatých ploch. V létě je jistě ideálním místem pro piknik s přáteli.

Rozhledna Cibulka

Dominantou parku je nově opravená volně přístupná rozhledna Cibulka, ze které je pěkný výhled na Prahu. Páníčkové se loudají, tak jsem si na rozhlednu vyběhla sama. Vůbec se nebojím, zdaleka to není moje první rozhledna. Jaké bylo moje překvapení, když jsem nahoře narazila na dva psí kamarády. Postupně docházeli ještě další pejsci, takže v jednu chvíli tam bylo více pejsků než lidí. Když se páníčkové pokochali výhledem, pokračovali jsme směrem k jezírku s altánkem a dále k trati.

Golfové hřiště v Motole

Z parku jsme se vydali kolem železniční trati směrem ke golfovému hřišti v Motole. Hřiště je volně přístupné, rozlehlé a krásně se po něm běhá. Teď v zimě se mi tam nepletli žádný golfový nadšenci, takže paráda. Páníčkům křupala pod nohama zmrzlá tráva, já jsem pobíhala a sbírala vše co se mi připletlo pod čumáček. Po dvouhodinové procházce jsme se unavení a vymrzlí vrátili k autu a ujížděli domů do tepla.