Hřebenovka na Keprník a Šerák

Hřebenovka na Keprník a Šerák

Červenohorské sedlo a Vřesová studánka

Počasí se konečně umoudřilo. Nééé, že by svítilo sluníčko, to nééé…..ale nepršelo. Páníček proto, na náš poslední dovolenkový den, naplánoval velkou vysokohorskou túru. Čekala nás hřebenovka na Keprník a Šerák.

Brzo ráno jsem naskákali do auta a popojeli do Filipovic. Tam jsme přesedli na autobus, který nás vyvezl na Červenohorské sedlo. Po červené značce jsme se vydali ke Vřesové studánce se zázračnou léčivou vodou. Studánka je opředena mnoha legendami a pověstmi. Odsud nás vede zelená značka na rozcestník Červená hora ke Kamennému oknu a dál k rozcestníku U Kamenného okna. Z rozcestníku se vydáme po žluté značce až na sedlo Pod Vřesovkou, kde se napojíme na původní červenou značku, která nás zavede až na horu Keprník a Šerák.

 

Hřebenovka Keprník a Šerák

Keprník je holý vrch, ze kterého je překrásný výhled na všechny světové strany. Na Šeráku se můžete občerstvit v místní turistické chatě. Ale pozor!!! stejně jako na Pradědu, pejskové dovnitř nesmějí. Pokud je hezké počasí, dá se tu sedět a jíst i venku.

Ze Šeráku jsem se po modré značce vydali zpět do Filipovic. Cesta nás vede krásnou divokou krajinou kolem Keprnického potoka, s mmoha malými vodopády a tůňkami.

Délka trasy asi 18 km