Boubínský prales a rozhledna Boubín – naše první šumavská tůra

Boubínský prales a rozhledna Boubín – naše první šumavská tůra

Naše první šumavská tůra

Dnes nás na rozjezd čeká Boubínský prales a rozhledna Boubín. Tak žádné polehávání, rychle vstávat, nasnídat, zabalit baťůžek s proviantem. Rozuměno, hlavně s mými mlsky –  na ty nezapomínat!!! A jedeme.

 

Kubova Huť

Naskákali jsme do auta a vyrazili směr Kubova Huť, odtud pak půjdeme pěšky. Parkujeme poblíž nádraží, které je nejvýše položenou železniční stanicí v Česku. Nádražíčko je to pěkné, malebné se spoustou květin okolo. Trochu se tu porozhlédneme a vyrážíme dál.

Johnův kámen

Po modré značce se vydáme z Kubovy Huti směr rozhledna Boubín. Šlapeme a šlapeme až k odbočce na Johnův kámen. A protože moje páníčky zajímá všechno, neváháme a vydáme se po červené značce, prozkoumat, co že to ten Johnův kámen vlastně je.  Ušli jsme asi 800 m a už z dálky jsme viděli trojhranný kámen, který je jakýmsi mezníkem mezi třemi lesnickými revíry. Pojmenovaný je podle lesníka Josefa Johna , který se zasloužil o vyhlášení Boubínské přírodní rezervace.

Rozhledna Boubín

Od kamene se vracíme zpět na původní modrou značku a pokračujeme směr rozhledna Boubín. Krásná dřevěná rozhledna, která se tyčí na vrchu Boubín, nás uchvátila. Je z ní báječný rozhled na všechny strany. Kocháme se výhledy na celou Šumavu.  Dole jsme si dali malý oběd a pokračujeme dál.

 Boubínský prales

Z rozhledny sestupujeme po modré značce až k rozcestníku Na Křížkách, kde se napojíme na značku zelenou. Ta nás vede po upravené cestě kolem celého Boubínského pralesa. Do vlastního pralesa se samozřejmě nesmí, takže obdivujeme nádhernou přírodu pouze z cesty. Pak už pokračujeme směr Kubova Huť přes Boubínské jezírko, Červený vrch a Basumské louky. Bohužel nás trochu zradila cesta, která byla vysypaná velkými ostrými kameny. To se mi teda vůbec nelíbilo. Poslední asi 2,5-3 km byly utrpení. Už jsme se moc těšili až bude tento úsek za námi. To byla jediná vada na kráse jinak moc pěkného výletu.

Délka trasy cca 19 km