Štěňátka rošťačí

Štěňátka rošťačí

Je to tak. Štěndům je dnes šest týdnů a jsou z nich opravdu velcí lumpíci a rošťáci. Celý jejich den se odehrává ve znamení her, spánku a krmení. Přičemž hry zabírají stále větší díl dne.

Nejraději mám jejich dovádění ve čtyři hodiny ráno, kdy si vzpomenou, že už se jim opravdu, ale opravdu nechce spát. Nejdříve dají svojí nespokojenost najevo pištěním, které mě ze spánku vymrští rovnou na nohy Co nejrychleji běžím, těm malým nezbedům, připravit něco k snědku, dříve než vzbouří celý dům a přilehlé okolí. Po napapkání se rozhodnou, že si budou hrát, prát se a lítat po celé ložnici. V oblibě je podbíhání pod mojí postelí. Přestože vím, že jsou v bezpečí a nic se jim neděje, spát se při tom zkrátka nedá. Po asi půl hodince se unaví a jdou znovu hrnět. Už je to dobré, říkám si. Chyba. V tu chvíli si vzpomenou, že je tlačí bříško a jdou mi vedle postele hodit bobek. V ideálním případě na podložku. Tak, jako tak, musím opět vyskočit a vše uklidit. Když se připlížím znovu do ložnice, miminka blaženě spí, jako andílci.

Oba jsou to rozkošňáci, kteří milují a vyhledávají mazlení a kontakt s lidmi i ostatními členkami smečky. Samozřejmě již také koušou do všeho a všech. Úklid před odchodem do práce je samozřejmostí. Na co zapomenu, je nenávratně rozžvejkáno a sežráno.

Gregory půjde bydlet na Moravu do Nivnice, ke svému polobráškovi Edíkovi. Jeho noví majitelé na druhého klučíka po Lillynce čekali dost dlouho. Snad budou oni i Greg spokojení a s Edíkem vytvoří správnou psí dvojku. Rozhodli se, že malému budou říkat zkratkou jeho oficiálního jména „Greg“.

Geraldine je moje vysněná holčička. Moc si přeji mít pokračovatelku po Lillynce. Zůstává tedy doma a snad nám doroste do výšky, kdy bude moci být zbonitována a stane se chovnou fenkou. Je to totiž drobek. Čiperný, krásný a miloučký, ale drobek. Časem se ukáže, zda u nás zůstane natrvalo nebo půjde bydlet k novým majitelům. Naděje umírá poslední a já se každý den modlím za každý gram, který malá přibere na váze. Maličké říkáme Genny a pořád pevně doufáme, že tohle malé běsnící tornádo, zůstane a bude trvalou součástí naší holčičí smečky.

Váha 6 týdnů:

Gregory 1 680 g

Geraldine 1 100 g